Якщо ви стоїте у черзі на квартиру, до першого жовтня поновіть довідки

Триває створення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Формування бази даних має завершитися до 1 жовтня. І тепер отримати житло можуть лише особи, вписані до реєстру.

Отож, якщо ви стали на квартирний облік до 2012 року, ви повинні принести у відділ обліку та розподілу житлової площі за місцем вашого проживання оновлені особисті документи, інакше вас не включать до реєстру.

Щоб потрапити до реєстру, потрібно подати: копії паспортів дорослих та свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, копії з місця роботи, про склад сім’ї та реєстрації, копії ідентифікаційних кодів усіх членів родини, якщо у родині є пільговик - документ, який підтверджує його статус. 

До 1 жовтня поновити документи мусять лише ті, хто раніше написав заяви про поліпшення житлових умов. Особи, які лише збираються стати на квартирний облік, повинні написати заяву, зібрати необхідні документи, надати довідку про наявність чи брак майна й акт обстеження житлових умов. Зробити це можна у будь-який зручний для них час. 

Стати на квартирний облік можуть особи, у яких на кожного члена родини припадає менше, ніж 6,5 квадратного метра житлової площі, якщо в одній кімнаті проживають особи різної статі, віком старше 9 років (крім подружжя), або двоє і більше сімей, незалежно від родинних стосунків. А також особи, які мешкають у гуртожитках, чи більше п’яти років винаймають помешкання за угодою. Але за умови, що вони постійно проживають працюють у місті, де бажають отримати житло або навчаються.